Proceduri

An şcolar 2020 – 2021

-Procedura operaţională condică prezenţă pentru cadrele didactice
-Procedura operaţională desfăşurare activităţi didactice faţă în faţă în sala de clasă
-Procedura operaţională desfăşurare activităţi prin intermediul tehnologiei
-Procedura operaţională privind monitorizarea prezenţei
-Procedura operaţională privind organizarea programului şcolar
-Procedura operaţională privind izolarea elevilor care prezinta simtome în timpul orelor de curs, în vederea asigurării condiţiilor de siguranţă epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirii cu virusul SARS-COV-2
-Procedura operaţională privind accesul în unitatea de învăţământ, stabilirea circuitului de intrare-ieşire şi realizarea tirajului  epidemiologic
-Procedura operaţională privind efectuarea activităţilor de curăţenie şi dezinfectare

 

 

Organizarea activității în perioada suspendării cursurilor

Bacalaureat 2020, sesiunea August – Septembrie

 

Anul școlar 2019 – 2020

Bacalaureat 2020, sesiunea August – Septembrie

Accesul candidaţilor în centrul de examen la probele scrise
se face în intervalul orar  7:30 – 8:30, pe la poarta din spate (lângă pod)

TELVERDE ISJ: 0800816245
TELVERDE MEC: 0800801100

 

PROGRAMUL NAȚIONAL ”ȘCOALA DE ACASĂ”

Foarte important! Cererile, pentru repartizarea în condițiile legii a unui dispozitiv electronic cu conexiune la internet, se completează la secretariatul unității de către părintele/tutorele legal al elevului minor sau de către elevul major, zilnic, de luni până vineri, în intervalul 9.00 – 14.00, până la data de 28 august 2020.

Precizare: formularul pentru cerere se găseste la secretariatul unității.

Cadre didactice auxiliare

Cadre didactice auxiliare

Numele si prenumele intreg Functie
FEIEER ANCA MIHAELA Secretar şef
ALDICA AMALIA Secretar
MICULESCU FLORINA Secretar
DOBRE DANIEL GHEORGHE Informatician
URSACHESCU EUGENIA Laborant
NEGOESCU MARIA Administrator financiar şef
TASTAMAN MADALINA Administrator financiar
ENACHE ILONA Administrator de patrimoniu
DRAGODĂNESCU VALENTINA ROXANA Administrator de patrimoniu
MIHALACHE ANY Pedagog şcolar
IAMANDI ION Pedagog şcolar
PETRESCU SORIN Supraveghetor de noapte
GHERGHESCU MARIANA MAGDALENA Bibliotecar

Cadre didactice

Cadre didactice 2020-2021

Numele si prenumele  Disciplina
DIACONESCU CRISTINA Biologie
ONCIOIU DIANA ELENA Biologie
DUMITRESCU ANCA Chimie
ȚAPU ANA Chimie
COICA MIHAELA MARINA Discipline tehnice
EFTIMIE CRISTINA MIHAELA Discipline tehnice
LEASU FLORICA Discipline tehnice
LOPOTARU OLIMPIA Discipline tehnice
NĂSTĂSESCU DANIELA FLORINA Discipline tehnice
OPREA CRISTINA Discipline tehnice
RĂDULESCU GHEORGHE Discipline tehnice
RĂDULESCU LIANA Discipline tehnice
SIMICĂ GHEORGHE Discipline tehnice
SUGEAC ALEXANDRU Discipline tehnice
COȘOVEANU FRANCESCA Economie
ARNĂUTU MARILENA Educație fizica si sport
BIZDRIGHEANU DRAGOS MATEI Educație fizica si sport
ENACHE MARIAN DUMITRU Educație fizica si sport
GHEORGHE LUCIAN ALIN Educație fizica si sport
POPESCU LAURENŢIU MIHAIL Educație fizica si sport
TUDOSE IRINA Educație Fizica şi Sport
ŞERBĂNESCU MIHAIL SORIN Educație Plastică
DUMITRU MARIUS CORNELIU Filosofie
ALDESCU MIOARA Fizică
DRĂGULESCU DANIELA NICOLETA Fizică
DRĂGULESCU DĂNUŢ VASILE Fizică
TĂNASE DORINA Fizică
CÎRNARU IONEL Geografie
MILITARU IOLANDA Geografie
NAE FLORENTINA LAURA Geografie
BADEA MIHAI MARIAN Informatica
DUMITRACHE ELENA Informatica
DUŢĂ VASILE MARIUS Informatica
ION CARMEN MARIA Informatica
CÎRSTEA MIRELA Istorie
PĂUNAŞ ADRIAN Istorie
ANDRONACHE FLORIN Limba Engleza
IONAŞCU CORINA NICOLETA Limba Engleza
JOIŢA MARIANA Limba Engleza
OPREA MIHAELA VERONICA Limba Engleza
MOINEA LOREDANA CRINA Limba Franceza
STĂNCESCU MIHAELA DANIELA Limba Franceza
ZAMFIRESCU GEORGETA RALUCA Limba Franceza
SIMA RHEA SILVIA Limba Germană
AMUZA ANDREEA DANA Limba Română
DINESCU LOREDANA ELENA Limba Română
IONESCU ELENA DANIELA Limba Română
OPREA ELENA DIANA Limba Romana
POPA GABRIELA Limba Romana
STOIAN NICOLETA Limba Romana
TUDOR ANDREEA SILVIA Limba Romana
UNGUREANU FLORINA Limba Romana
DUȚĂ CAMELIA Matematică
PETRIŞOR EDUARD CLAUDIU Matematică
PREDUȚ ELENA Matematică
STANCU MAGDALENA IOANA Matematică
TOMA DANIELA Matematică
IONESCU MĂDĂLINA GABRIELA Educaţie Muzicală
MATEI ELENA RALUCA Profesor Consilier Şcolar
TĂNASE MIHAELA Psihologie/Sociologie
DAVIDESCU RĂZVAN Religie Ortodoxă
MĂRĂȘEȘTI ALEXANDRU Religie Ortodoxă
POPA ADRIAN Religie Ortodoxă